Според първоначално обявения план за протеста срещу бюджета и властта в

...
Според първоначално обявения план за протеста срещу бюджета и властта в
Коментари Харесай

Зам.-ректорът на Академията на МВР за работата на полицията: Справиха се прилично

Според в началото оповестения проект за митинга против бюджета и властта в София,  служителите на реда бяха разположили напълно логично на всички контролно-пропусквателни пунктове към Триъгълника на властта. Те се оправиха обичайно през вчерашната вечер. Такова мнение изрази пред NOVA NEWS заместник-ректорът на Академията на Министерство на вътрешните работи доцент Милен Иванов.

" Това е рутинна процедура, по този начин се прави. Вижда се доста ясно,  че в този регион нямаше съществени ексцесии. Даже имаше хора с деца. Това, което се случи след това, стана отвън региона, в който бяха пропускателните пунктове. Рязко се смени мястото на напрежението. Ние не можем да сложим оценка на полицията,  тъй като гледахме целия протест комфортно седнали на столовете вкъщи,  до момента в който служителите на реда бяха на улицата. Те изпитаха целия гняв ", посочи Иванов.

" Колкото да ви е необичайно, при 50 000 хора в Министерство на вътрешните работи,  униформените служители на реда в никакъв случай не стигат. Това е един голям регион, който доста мъчно може да бъде изолиран качествено. Когато се вършат планове за силите и средствата,  в такива обстановки, всички постоянно са заделя запас,  който да реагира точно на такива внезапни промени в ситуацията. Полицията ненапълно беше сюрпризирана ", счита още доцентът.

Според него пожарната не е реагирала вярно в обстановката.

" Имаше фрагменти, на които се виждаха хора, хврълящи горящи столове в офиса на ГЕРБ.  Столичната пожарна е на не повече от 500 метра от там.  Имаше няколко огнища  и ние видяхме единствено една пожарна.  Дали това е било решение на Оперативния щаб,  или просто не са имали концепция,  че ще се стигне до палежи и не са били подготвени, това към този момент ще изяснят способените органи ", добави той.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР